Follow RomanianPortal on Twitter       
Rezultate 1 la 3 din 3

Subiect: Amenda Park & Control

Data înscrierii
    11.11.2016
    Posturi
    18
    Putere Rep
    0

Implicit Amenda Park & Control

Buna seara
    Am fost la ALDI sa fac mici cumparaturi.
    In parcare, am vazut un anunt care spunea ca se poate parca de la ora 7:30 la 20:00.
    Nu am vazut un alt anunt ,care spunea ca trebuie sa parchezi maxim 1 ora si sa pui discul orar. Dupa vreo 25-30 minute cind m-am intors la masina am vazut amenda , in valoare de € 30.00 de la Park & Control.
    Ajuns acasa m-am uitat pe situl lor. Acolo scrie ca trebuie sa fie in parcare un angajat de la ei ,IN UNIFORMA, si care trebuie sa fie foarte amabil si sa iti atraga atentia daca nu pui discul orar, nicidecum sa te amendeze din prima.
    Sincer , eu nu am vazut pe nimeni in uniforma.
    Am sa platesc amenda, dar sunt convins ca acel angajat , a stat cu ochii pe mine sa ma prinda in defect.
    A mai avut cineva experiente cu aceasta firma ??

silviu

Data înscrierii
    12.11.2006
    Locație
    Daesalam,Tansania
    Posturi
    5.094
    Putere Rep
    37

Implicit

Citat Postat în original de silvio Vezi post
    Buna seara
    Am fost la ALDI sa fac mici cumparaturi.
    In parcare, am vazut un anunt care spunea ca se poate parca de la ora 7:30 la 20:00.
    Nu am vazut un alt anunt ,care spunea ca trebuie sa parchezi maxim 1 ora si sa pui discul orar. Dupa vreo 25-30 minute cind m-am intors la masina am vazut amenda , in valoare de € 30.00 de la Park & Control.
    Ajuns acasa m-am uitat pe situl lor. Acolo scrie ca trebuie sa fie in parcare un angajat de la ei ,IN UNIFORMA, si care trebuie sa fie foarte amabil si sa iti atraga atentia daca nu pui discul orar, nicidecum sa te amendeze din prima.
    Sincer , eu nu am vazut pe nimeni in uniforma.
    Am sa platesc amenda, dar sunt convins ca acel angajat , a stat cu ochii pe mine sa ma prinda in defect.
    A mai avut cineva experiente cu aceasta firma ??

silviu
    nu conteaza ce fel de cumparaturi ai facut si unde te ai dus. conteaza unde ai parcat.
    poate ca nu ai fost atent sau pur si simplu ai trecut cu vederea ca trebuie sa pui ceasul. de fapt era logic sa pui ceasul,altfel de unde sa stie lumea de la ce ora ti-ai lasat masina in parcare. daca ai parcat-o deja la 5 dimineata?
    cei de la Ordnungsamt filmeaza/fotografiaza totul ca sa aiba dovezi. nu are nici un sens sa negi sau sa ii contrazici ,este pierdere de timp.
    dar te inteleg ca esti frustrat,oricine ar fi sa fie in locul tau.
    poti sa iti vezi linistit de treaba,nimeni nu te urmareste sau sta cu ochii pe tine. cei cu amenzile au zilnic aceeasi ruta ,poti sa iti fixezi ceasul dupa ei.

Data înscrierii
    11.11.2016
    Posturi
    18
    Putere Rep
    0

Implicit

Multumesc pt. raspuns

Permisiuni postare

• Nu poți posta subiecte noi
  • Nu poți răspunde la subiecte
  • Nu poți adăuga atașamente